Кинотеатр - Кинопалац
Смотрите Сегодня
Расписание Сеансов
Цены на Билеты
Заказ билетов онлайн
Схема Зала
Скоро на Экране
Контакты
Новости сайта
Фотогалерея
Сеть кинотеатров Кинопалац
Реклама в Кино
Наши партнеры
Поиск по Сайту

ПРОГНОЗ ПОГОДЫ


медицинская справка форма 046 1

ДНИ ПОЛЬСКОГО КИНО ()
 Производство: Польша, 2001-2005

Дата выхода на экран: 2006-04-19


Аннотация:
ДНІ ПОЛЬСЬКОГО КІНО

Польський Інститут у Києві та всеукраїнська мережа кінотеатрів "Кінопалац", за підтримки
Інституту ім. Адама Міцкевича у Варшаві представляють: ДНІ ПОЛЬСЬКОГО КІНО
Харків, 19 - 23 квітня 2006 р.

Польський кінематограф протягом кількох останніх років переживає період хвилюючих перетворень. Щораз яскравіше проявляє себе молодше покоління митців, які своїми дебютами завойовують фестивальні нагороди і симпатію публіки. "ДНІ ПОЛЬСЬКОГО КІНО В УКРАЇНІ", презентуючи три гучні дебюти останніх років, є спробою відображення цієї нової ситуації. Попри приналежність молодих авторів до одного покоління, їхні фільми - абсолютно різні, від жартівливо-глузливої безпосередності "Весілля" Войчєха Смажовского ностальгічно-сентиментальну "Варшаву" Даріуша Ґаєвского відділяє ціла прірва. А фільм "Голосніше за бомби" Пшемислава Войчєшека споріднює з іншими пристрасне відображення сучасної польської дійсності.
Образ сучасної Польщі, який постає з цих фільмів, зовсім не схожий на солодку казку. Проте критичні емоції, що плинуть зі стрічок, не пов'язані зі стилістичним розрахунком, а навпаки, походять від потреби щирості, мистецької сповіді перед глядачем. Це відчутна зміна тональності у польському кіно останніх десятиліть. Та щоб вловити цю зміну, потрібно мати стабільну точку відліку. Цю функцію якнайкраще виконує картина Кшиштофа Зануссі "Persona non grata". Представлена на минулорічному конкурсі у Венеції, в Польщі вона була високо оцінена критикою передусім за чудові акторські роботи - серед інших - Даніеля Ольбрихського і Нікіти Міхалкова, а також за синтетичну форму, в якій лаконічно підсумовується все те, що відбулося у Польщі після повалення комунізму. "Мій Нікіфор" Кшиштофа Краузе - це, у свою чергу, єдиний фільм, який не має безпосереднього зв'язку з сучасністю, але прагне в оповіді про видатного "примітивіста" з Криниці висловити універсальну істину про людську свободу і незалежність.

Кінотеатр “Кінопалац” радий запросити всіх шанувальників кіномистецтва на перегляд таких кінофільмів:
19.04.06 [середа]: "PERSONA NON GRATA", відкриття фестивалю, початок сеансу о 19:15
20.04.06 [четвер]: "ГОЛОСНІШЕ ЗА БОМБИ", початок сеансу о 21:30
21.04.06 [п’ятниця]: "МІЙ НІКІФОР", початок сеансу о 21:30
22.04.06 [субота]: "ВЕСІЛЛЯ", початок сеансу о 21:30
23.04.06 [неділя]: "ВАРШАВА”, початок сеансу о 21:30
ДНІ ПОЛЬСЬКОГО КІНО

ОПИСИ ФІЛЬМІВ

PERSONA NON GRATA
2005. Сценарист і режисер: Кшиштоф Зануссі. Ролі виконують: Збіґнєв Запасєвіч, Нікіта Міхалков, Єжи Штур, Даніель Ольбрихскі та інші. Трив.: 117 хв. Виробництво: Польща, Італія, Росія.
Persona Non Grata - захоплюючий пригодницький фільм з елементами кримінального детективу та бойовика, в якому на тлі змагання міжнародних економічних інтересів переплітаються вічні теми - трагічне кохання, смерть та прагнення влади.
Віктор, посол Польщі в Уругваї, болісно переживає раптову смерть коханої дружини Хелени. Приїхавши до Польщі, він зустрічає російського віце-міністра закордонних справ, Олега, з яким приятелював понад 20 років... Польське посольство проводить трансакцію з продажу зброї, в якій росіяни виступають конкурентами. Ця операція є дуже важливою для поляків. З'являється підозра, що російська розвідка намагається контролювати посольство. Схоже, що росіяни перемагають в змаганні за контракт. Віктор розставляє пастки і перехоплює жінку радника посольства в момент фотографування офіційних документів... Зустріч Віктора з Олегом повинна розвіяти багато сумнівів...
Нагороди:
2005 - Фестиваль польських художніх фільмів, Ґдиня - нагорода за кращу роль другого плану (Нікіта Міхалков)
2005 - Фестиваль польських художніх фільмів, Ґдиня - нагорода Журі (Кшиштоф Зануссі)

ГОЛОСНІШЕ ЗА БОМБИ
2001. Сценарій: Пшемислав Войцешек. Режисер: Пшемислав Войцешек, Катажина Маєвска. Ролі виконують: Рафал Мачковяк, Сильвія Ющак, Маґдалєна Шейбаль, Кшиштоф Чечот та інші. Трив.: 87 хв. Виробництво: Польща.
"Голосніше за бомби" - трагікомедія, котра, як у кривому дзеркалі, відбиває примітивізм, провінційну обмеженість та бездумно-споживацьку культуру "широкого вжитку", в якій релігійність є лише прикриттям порожньої екзистенції. Але цей фільм є одночасно і апофеозом молодості, а також забарвленої меланхолією віри у здійснення найдивовижніших мрій - попри життєвий ентузіазм, герої не знають, що принесе їм майбутнє. Фільм розповідає про кохання, яке об'єднує двох молодих людей, мешканців маленького провінційного містечка...
Нагороди:
2001 - Нагорода Президента Ґдині за акторський дебют (Маґдалєна Шейбаль)
2001 - Фестиваль "Молодь і кіно", нагорода за найкращу чоловічу роль (Кшиштоф Чечот)
2002 - Slamdance Film Festival, нагорода фірми Kodak
2002 - Всепольський фестиваль кіномистецтва "Провінціоналія", нагорода журналістів (Пшемислав Войцешек)

МІЙ НІКІФОР
2004. Сценарій: Йоанна Кос, Кшиштоф Краузе. Режисер: Кшиштоф Краузе. Ролі виконують: Кристина Фельдман, Роман Ґанцарчик, Єжи Ґудейко, Йовіта Мьондліковска та інші. Трив.: 96 хв. Виробництво: Польща.
Фільм, що поєднує в собі елементи драми та біографічної документалістики. "Мій Нікіфор" - це базована на реальних подіях історія 8 останніх років життя художника Нікіфора (нар. 21.05.1895 р. – пом. 10.10.1968р.), якого зараховували до п'ятірки найвідоміших примітивістів світу. Самотній, він жив бідно і більшість життя його вважали за психічно хворого каліку, неграмотного. Майже все життя Нікіфор потерпав від зневаги, нерозуміння та насмішок. У його рідному місті Криниця (гірська місцевість, курорт на півдні Польщі) його вважали божевільним, сахалися від нього та глузували. 1960 року доля зводить його з молодим художником Маріаном Влосінським, який спочатку відхрещувався від дивака, але згодом, краще пізнавши Нікіфора, відкрив його внутрішню обдарованість, несамовиту силу його робіт, неприв'язаність до матеріального світу і жертовне служіння мистецтву. Влосінський залишає власні мистецькі амбіції, а сенсом його життя стає турбота про геніального художника. Через сім років у найпрестижнішій варшавській галереї "Захента" відбувається перша ретроспективна виставка робіт Нікіфора, яка одночасно стає днем його великого тріумфу.
Заслуговує уваги роль талановитої польської акторки Кристини Фельдман, яка прекрасно зіграла головного героя Нікіфора Криницького.
Нагороди:
2004 - Фестиваль польських художніх фільмів, Ґдиня - нагорода за найкращу жіночу роль (Кристина Фельдман)
2005 - Міжнародний кінофестиваль, Карлові Вари - головні нагороди "Кришталевий глобус" для режисера і виконавиці найкращої жіночої ролі
2005 - Міжнародний кінофестиваль "Стожари", Київ - Grand Prix (Кристина Фельдман)
2005 - Кінофестиваль "Панорама Європейського кіно", Афіни - нагорода FIPRESCI
2005 - Міжнародні кінофестивалі в Чикаґо, Манілі, Валладоліді - Grand Prix (Кристина Фельдман)

ВЕСІЛЛЯ
2004. Сценарист та режисер: Войчєх Смажовскі. Ролі виконують: Маріан Дзєндзєль, Тамара Арцюх, Івона Бєльска, Мацей Штур та інші. Трив.: 101 хв. Виробництво: Польща.
Весілля - це вийнятковий день. День, коли може статися все, що завгодно. "Весілля" - це фільм про любов і гроші, а зокрема про любов до грошей. За сюжетом - суто польська мелодрама, виконана як сучасний пригодницький фільм з блискавичним розгортанням подій.
Войнар, заможний мешканець маленького містечка, влаштовує своїй доньці гучне весілля. За старою "польською традицією" вечірка набуває показового характеру. Коли забава розкручується на повну силу, наречена бачить серед гостей свого колишнього хлопця, якого досі кохає. Наперед визначений сценарій весілля починає виходити з-під контролю батька...
Сучасна польська провінція у дуже кривому дзеркалі. Представлена ситуація, доведена до абсурду, творить несамовиту атмосферу що відрізняє її від типового весілля... Погоня за грошима, за кар’єрою, за користю, але і справжньою любов’ю. Мала безлюдна місцевість, але на цьому тлі необхідно зробити вибір – можливо життєвого значення.
Нагороди:
2004 - Фестиваль польських художніх фільмів, Ґдиня - Спеціальна нагорода Журі і нагорода Польської спілки кінематографістів за творче відображення сучасності
2004 - Фестиваль Молодого Кіно Східної Європи, Коттбус - спеціальна нагорода
2005 - Паспорт "Polityki" (Войчєх Смажовскі)
2005 - Міжнародний кінофестиваль, Карлови Вари - Спеціальна нагорода Журі конкурсу "East of The West"
2005 - Фестиваль "Літо фільмів", Торунь - нагорода журналістів і спеціальна нагорода за найкращий сценарій

ВАРШАВА
2003. Сценарій: Даріуш Ґаєвскі, Матеуш Беднаркєвіч. Режисер: Даріуш Ґаєвскі. Ролі виконують: Агнєшка Ґроховска, Лукаш Ґарліцкі, Домініка Осталовска, Лєх Мацкєвіч та інші. Трив.: 105 хв. Виробництво: Польща.
"Варшава" - це сучасна, багата на сюжетні лінії пригодницька розповідь про п'ятьох, раніше незнайомих між собою людей, які одного зимового дня за різних обставин опиняються у Варшаві. Протягом наступних 18 годин вони намагаються вирішити тут свої життєво важливі проблеми і облаштуватися. Шляхи головних героїв будуть перетинатися, а зустрічі кардинально змінять їхні долі...
Злива нагород спала у 2003 році на повнометражний дебют Д.Ґаєвського. Його "Варшава" здобула не тільки "Золотих левів" за найкращий фільм, але також і нагороди за режисуру, сценарій, жіночу роль другого плану, монтаж та нагороду Польської спілки кінематографістів за творче відображення сучасності. Це викликало справжню бурю в середовищі критиків і перших фестивальних глядачів. На великий екран фільм виходив в атмосфері сенсації і скандалу, що певною мірою робило йому додаткову рекламу.
Це один із найважливіших фільмів у сучасній „молодій хвилі” польського кіно. Відображає душевні хвилювання, які хвилюють поляків у постійно новій для них реальності. Варшава, столиця Польщі, притягує багатьох, але не для всіх приїзд до великого міста закінчується щасливо...
Нагороди:
2003 - Фестиваль польських художніх фільмів, Ґдиня - "Золотий Лев" за кращий фільм
2003 - Фестиваль польських художніх фільмів, Ґдиня - нагорода Польської спілки кінематографістів за творче відображення сучасності
2005 - MFF Houston - Platinum Award| Постер | Обсудить |
Назад
© «Кинопалац», 2000-2011 
 

Архив